Slovenská evaluačná spoločnosť 


Slovenská evaluačná spoločnosť - přeskočit na navigaci

Konferencia Českej evaluačnej spoločnosti

Konferencia Českej evaluačnej spoločnosti bola dôkazom toho, že časť českej verejnej správy pochopila užitočnosť evaluácií. Deklarovali to nie len riadiaci pracovníci ministerstiev svojou prítomnosťou a príspevkami v rámci prezentácií a diskusie, ale aj množstvo zadaní. Kým na Slovensku od začiatku roka nebolo vyhlásené žiadne verejné obstarávanie na evaluácie, naši českí susedia stihli vyhlásiť viac ako 35 súťaží. V tejto súvislosti je nutné podotknúť, že žiadna zo súťaží nebola vyhodnocovaná podľa jediného kritéria – ceny, ako je to obvyklé na Slovensku.
Čo dodať, snáď len držme si palce, aby sa už konečne aj u nás našli „šampióni“, ktorí pochopia, že evaluácie nie sú to, čo nás Európska komisia núti robiť, ale že je to skutočne nástroj, ktorý pri kvalitnom riadení a nastavení može priniesť dnes tak dôležité výrazné úspory verejných financií.


Navigácia 
ees nese

SES o.z. je od júla 2008 členom Siete evaluačných spoločností v Európe


EPDET 2017
Development Evaluation Training

Bratislava, 17.–22.9.2017

Prihláška za člena

1. rok členstva zdarma

verejna-politika

Štúdium na Ústave verejnej politiky FSEV UK pokrýva všetky aspekty evaluácie. Absolventi získavajú magisterský titul po ukončení dvojročného štúdia alebo certifikát univerzity o ukončení konkrétneho modulu.
viac info o štúdiu »

publikácia o evaluácii

home kontakt mapa-webu english

© 2010 Slovenská evaluačná spoločnosť (SES)